info@kartatatrzanska.pl

+18 521 38 30

Logowanie / Rejestracja

f
Karta Tatrzańska

Obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie

Sprawdź gdzie otrzymasz kartę
Filtruj:
 • u staszla

  6

  U Staszla

  U Staszla

  Szlak Papieski 36 Bańska Wyżna


  T: 601 49 65 43

  E: pensjonat@ustaszla.pl


  www.ustaszla.pl/pl/

  Dom Gościnny U Staszla położony jest w kolorowej i urokliwej miejscowości Bańska Wyżna. Niewątpliwe największymi atutami tej lokalizacji jest czyste powietrze górskie ale również piękne widoki nie tylko na Tatry, ale również na Gorce, Pieniny oraz Babią Górę. Do dyspozycji Gości przygotowane zostały pokoje 2,3 i 4 osobowe z łazienkami i TV. Z niektórych pokoi dostępne są również wyjścia na balkony. Dla tych najmłodszych przygotowany został plac zabaw, sala zabaw, oraz miejsce do gier w piłkę, siatkówkę czy też tenisa stołowego.

Bańska Wyżna

 

Bańska Wyżna to malownicza wieś w Polsce położona na wysokości około 900 m n.p.m. Dawniej miejscowość była przysiółkiem Szaflar, została założona w drugiej połowie XVI w. Jej atrakcyjne położenie geograficzne gwarantujące piękne widoki oraz bliskie obcowanie z naturą, które zachwyca każdego odwiedzającego miejscowość turystę. Wysoko rozwinięty sektor turystyczny związany z ogromną bazą noclegową oraz bogata infrastruktura doskonale radzą sobie w zakresie spełniania potrzeb gości. Znajdziemy tu miejsca noclegowe zarówno w małych, jak i większych obiektach noclegowych. Piękna okolica sprzyja odpoczynkowi. Zapierające dech w piersiach widoki, czyste, krystaliczne powietrze oraz cisza i spokój, które są tak bezcenne kuszą i zachwycają. Nie możemy zapomnieć również o tym, że Bańska Wyżna to doskonałe miejsce na spacery, gdzie spotkać można pasącego stada owiec oraz wyrabiającego świeże sery bacę. Po dzień dzisiejszy zachowała się tu gwara podhalańska oraz wyjątkowy folklor góralski nadający wsi swoistego, niepowtarzalnego charakteru. Przez miejscowość wiedzie słynny Szlak Papieski, który z pewnością zapewni pełną satysfakcję osobom kochających górskie wędrówki. Spacerując wśród bogatej flory oraz fauny okolicy z pewnością odpoczniemy i naładujemy baterię na powrót do pracy lub szkoły.

 

 

 

Bańska Wyżna charakteryzuje się bardzo dogodnym położeniem. Ze wsi w łatwy i szybki sposób możemy dostać się do licznych atrakcyjnych pod względem turystycznym miejscowości jak: Zakopane, Szaflary oraz Chochołów. Dzięki temu bez najmniejszego problemu możemy zwiedzić okoliczne Termy Szaflary oraz Termy Chochołów gwarantujące pełen relaks w posiadających niezwykłe właściwości lecznicze wodach termalnych. To idealna propozycja zarówno dla grupy znajomych jak i całych rodzin. W okresie zimowym w okolicy znajdziemy liczne stoki narciarskie oferujące trasy dla początkujących oraz zaawansowanych. Dzięki temu każdy fan zimowego szaleństwa będzie miał okazję w pełni spożytkować swoją energię na stoku. Wieś może pochwalić się także zabytkowymi budynkami, które z cała pewnością są godne polecenia. Naprzeciw kościoła Matki Bożej Fatimskiej znajduje się zabytkowa, XX-wieczna dzwonniczka loretańska zwana burzówką. W przeszłości posiadała dodatkowo dzwon ostrzegający mieszkańców miejscowości. Godnym uwagi jest również sam kościół zbudowany pod koniec XX w. Jego niepowtarzalne wnętrze to dzieło Władysława i Krzysztofa Trebuniów. Znajdziemy tu zachwycające relikwie: Franciszka i Hiacynty z Fatimy oraz Św. Teresy. Odwiedzając bądź przejeżdżając przez wieś warto zwrócić uwagę na kamienny i zabytkowy krzyż na Cieślowym. Wybierając Bańską Wyżną na miejsce wypoczynku możemy być pewni spokojnych, relaksujących chwil w gronie najbliższych. Dzięki dużej liczbie obiektów noclegowych każdy będzie miał możliwość wyboru tego idealnego miejsca, w którym poczuje się jak w domu. Miejscowość spełni oczekiwania zarówno pod względem infrastruktury, jaki i walorów geograficznym. Bańska Wyżna z pewnością wieś godna polecenia.

Turysto łap zniżki

Jak to działa

Przyjedź i odbierz bezpłatną kartę tatrzańską

Korzystaj z rabatów i ciesz się wypoczynkiem

obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie