info@kartatatrzanska.pl

+18 521 38 30

Logowanie / Rejestracja

f
Karta Tatrzańska

Obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie

Sprawdź gdzie otrzymasz kartę
Filtruj:
 • domki goralskie

  5

  Domki Góralskie

  Domki Góralskie

  Czerwienne 319 34-407 Ciche


  T: 609 319 608

  E: admin@domki-goralskie.pl


  www.domki-goralskie.pl

  Domki Góralskie to osada pięciu domków góralskich. Domki posiadają oryginalne oraz niepowtarzalne wnętrza. Możemy się tutaj zachwycać meblami regionalnymi, stylowymi, oraz bogato zdobionymi. Domki są przeznaczone dla jednej rodziny i mogą pomieścić maksymalnie do 5 osób. To idealne miejsce dla rodziny z dziećmi oraz osób, które cenią sobie prywatność, ciszę oraz spokój. W każdym domku jest piecyk kominkowy oraz aneks kuchenny.
 • domek plazowka i kojsowka

  Domek Płazówka i Kojsówka

  Domek Płazówka i Kojsówka

  Ciche 316 34-407 Ciche


  T: dom: 018 26 581 92 Kom. 603 688 192

  E: ewa.holek@wp.pl


  http://www.plazowka.podhale.biz/

  Domki Płazówka oraz Kojsówka to piękne, utrzymane w typowo góralskim stylu domy położone w cichej i malowniczej okolicy. Obiekty są w pełni wyposażone, zapewniają komfortowy wypoczynek nawet dla 8 osób. Udostępniany jest również duży ogród, gdzie znajdziemy plac zabaw dla dzieci, altanę z grillem oraz parking.
 • chata goralska

  5

  Chata Góralska

  Chata Góralska

  Czerwienne 217 a 34-407 Ciche


  T: 500-598-112


  www.domgoralski.infoturystyka.pl

  Położony na wysokości 900 m n.p.m. na słonecznej polanie dom wypoczynkowy to idealne miejsce do aktywnego spędzenia wolnego czasu wraz z rodziną. W odległości 800 m znajduje się stok narciarski. Chata Góralska oferuje gościom pokoje nawet 5-osobowe.

Ciche

 

Wybierając się na urlop w polskie Góry, warto poszukać odpowiedniego miejsca do spędzenia czasu. Co oferuje nam Ciche? Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejscowość spokojna z pięknymi krajobrazami, blisko Tatr z dużą bazą noclegową. Turyści chętnie tutaj przyjeżdżają, by uciec od zgiełku zimowej stolicy kraju - Zakopanego.

 

 

 

Ciche to wieś położona na granicy regionów Kotliny Nowotarskiej i Pogórza Gubałowskiego, pod względem historyczno-etnograficznym należy do Podhala. Zabudowania oraz pola znajdują się w dolinie potoku Cichy i właśnie od niego dostała swoją nazwę. Dla miłośników kultury i historii sakralnej jest to miejsce godne poświęcenia uwagi, zważywszy na fakt, że w tej urokliwej wsi znajduje się wiele drewnianych i murowanych XIX- wiecznych przydrożnych kapliczek oraz dwa kościoły Parafialne. Mieszkańcy wsi Ciche są bardzo dumni ze swoich zabytków sakralnych.

 

 

 

Inną atrakcją, tym razem dla turystów, którzy lubią aktywny wypoczynek jest stok narciarski. Działa tutaj nowoczesna stacja narciarska oferująca fenomenalne warunki do uprawiania sportów zimowych. Pod stacją znajduje się darmowy parking, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz szkółka narciarska. Co ciekawe pod wyciąg obsługujący stację narciarską można dojechać za darmo, a jeśli ktoś o tym nie wiedział, otrzyma zwrot kosztów za alternatywny dojazd.

 

 

 

Nocując w Cichem można poznać również okoliczne tereny. Mało znale ale, za to piękne torfowiska w Czarnym Dunajcu powinny znaleźć się na naszej liście wycieczkowej. Ogromne tereny zachwycają swoją bogatą fauną i florą. Torfowiska w okolicach Czarnego Dunajca, zwane puściznami, przechowały świat roślin sprzed setek tysięcy lat. Można tu spotkać gatunki flory tak rzadkie, jak rosiczka, mech torfowiec, storczyki, żurawiny, wełnianka czy borówka bagienna. Dla świata zwierząt kraina torfowisk jest naturalnym korytarzem między Tatrami, a masywem Babiej Góry.

 

 

 

Niedaleko Cichego znajduje się miejscowość Chochołów, której zabudowania są prawie w całości z oryginalnych chałup góralskich. Do miejscowej tradycji należy mycie ich z zewnątrz wodą z mydłem, dwa razy do roku, na Wielkanoc i Boże Ciało. W Chochołowie powstały niedawno Termy Chochołowskie, które są wielka atrakcja dla całej rodziny! Place zabaw wewnątrz obiektu dla dzieci, które dopiero oswajają się z wodą, łaźnia parowa dla dzieci, zjeżdżalnia rodzinna, saunarium, baseny, jacuzzi to jedne z wielu atrakcji przygotowanych dla miłośników wody! Bezpieczeństwa w zabawach wodnych nie tylko pilnują wykwalifikowani ratownicy, ale też system POSEIDON. Jako pierwszy wprowadzony w Polsce, umożliwia analizę obrazu z kamer umieszczonych nad powierzchnią basenu pływackiego w czasie rzeczywistym, dzięki czemu ratownicy mogą śledzić ruch kąpiących się osób.

 

 

 

Wracając do swojego miejsca noclegu w Cichem, warto po całym dniu aktywnie spędzonym, zatrzymać się i zjeść pyszny posiłek regionalny. Przydrożne karczmy i restauracje serwują najlepsze góralskie dania. Przydrożne sklepiki oferują tradycyjne serki góralskie- oscypki, które również można jeść z grilla z żurawiną.

 

 

 

Polecam nocleg w Cichem, gdzie po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń, można odpocząć w ciszy i spokoju!

Turysto łap zniżki

Jak to działa

Przyjedź i odbierz bezpłatną kartę tatrzańską

Korzystaj z rabatów i ciesz się wypoczynkiem

obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie