info@kartatatrzanska.pl

+18 521 38 30

Logowanie / Rejestracja

f
Karta Tatrzańska

Obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie

Sprawdź gdzie otrzymasz kartę
Filtruj:
 • u kruka

  7

  U Kruka

  U Kruka

  Kobylarzówka 56A 34-406 Leśnica


  T: 537473347; 787525158


  http://ukruka.pl/

  Położony tuż przy wjeździe do Białki Tatrzańskiej dom wypoczynkowy U Kruka w swojej ofercie posiada komfortowe, nowocześnie urządzone oraz przytulne pokoje 2,3 i 4-osobowe z łazienką, balkonem, telewizją oraz internetem. W obiekcie serwowane są śniadania w formie szwedzkiego stołu. Ponad to w budynku znajduje się również jadalnia oraz suszarnia i przechowalnia sprzętu narciarskiego.
 • gron placowka

  7

  Groń Placówka

  Groń Placówka

  Kobylarzówka 76 34-406 Groń


  T: 18 26 563 43

  E: rezerwacje@placowka.pl


  www.placowka.pl

  Ośrodek położony jest w miejscowości Groń, w pobliżu przełomu rzeki Białki przy głównej drodze krajowej nr 49 prowadzącej z Nowego Targu do Białki Tatrzańskiej. Ośrodek nasz organizuje pobyty indywidualne, wczasy Białka Tatrzańska, wyjazdy integracyjne, szkolenia, konferencje oraz przyjęcia okolicznościowe typu wesela, chrzciny, komunie, stypy i inne.

Groń

 

Groń to malowniczo położona wieś podhalańska zlokalizowana w wyjątkowo spokojnej okolicy. Dzieje się tak, przede wszystkim dlatego, że przez miejscowość wiedzie tylko jedna, lokalna droga. Omijają ją tak ruchliwe ulice, jak zakopianka. Z pewnością jest to bardzo duży atut, gwarantowana cisza oraz relaks w spokojnej okolicy zapewniają wypoczynek z dala od zgiełku ulicznego, o który trzeba się niestety bardzo postarać. Malowniczy region zachęca do wycieczek pieszych oraz rowerowych, a także oferuje wiele atrakcyjnych form uprawiania sportów zimowych oraz letnich. Lasy pełne jagód oraz grzybów, zapierające dech w piersiach widoki, świeże powietrze oraz obcowanie z niepowtarzalną naturą sprawiają, że wieś zostawia za sobą niezapomniane wspomnienia, a także zachęca do ponownych odwiedzin. Z pewnością Groń przypadnie do gustu każdej osobie ceniącej sobie relaksujący, a nie przytłaczający wypoczynek, z dala od ruchliwych i głośnych kurortów. Zalążek Gronia utworzył około roku 1624 starosta Stanisław Witowski. Sama nazwa miejscowości nawiązuje do położenia na stromym stoku. W gwarze podhalańskiej groń oraz w gwarze górali śląskich gruń to "wyniosły brzeg rzeki lub potoku”. Atrakcyjne zlokalizowanie wsi pozwala na przybliżenie wyjątkowej oraz bogatej flory i fauny regionu. Odwiedzając Groń nie możemy również pominąć licznych, zachwycających oko zabytków. Godnym uwagi, z pewnością jest kościół Św. Jacka. Ciekawe budownictwo nawiązuje do drewnianych gotyckich świątyń północnego Podhala. To co wyróżnia szczególnie kościół to dobudowane po obu stronach świątyni dwie niskie kapliczki. Wyjątkowy klimat oraz charakterystyczne śpiewy, z których słyną mieszkańcy można usłyszeć podczas licznych uroczystości świątecznych, jak i rodzinnych. W niedalekiej okolicy znaleźć można także drewnianą kapliczkę „Janiołów”, która jest miejscem corocznych spotkań posiadaczy CB-radio, uczestniczących we Mszy Św. oraz idącą według legendy w kierunku Trybsza kapliczkę powstałą w 1776 roku. Oprócz tych wyjątkowych zabytków, będąc lub przejeżdżając przed miejscowość warto odwiedzić jedną z góralskich bacówek, które nawiązują do obecnego i stale podtrzymywanego w miejscowości góralskiego folkloru. We wsi po dzień dzisiejszy możemy znaleźć najlepszych na Podhalu hodowców owiec. Bez większych problemów możemy smakować wyroby takie, jak bundz, bryndza, czy oscypek. Powszechnie znane są również wełniane swetry oraz sukniane pantofle. Groń posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Liczne sklepy, kawiarnie oraz miejsca noclegowe sprzyjają odwiedzającym wieś turystom. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kilka warsztatów kuśnierskich posiadających w swojej ofercie wyroby z owczej skóry to atrakcyjne i zarazem fascynujące urozmaicenie. Mieszkańcy wsi bardzo chętnie oraz życzliwie przyjmują zatrzymujących się tu podróżników. Niepowtarzalny klimat miejscowości oraz piękne widoki zapewniają zapomniane przeżycia.

Turysto łap zniżki

Jak to działa

Przyjedź i odbierz bezpłatną kartę tatrzańską

Korzystaj z rabatów i ciesz się wypoczynkiem

obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie