info@kartatatrzanska.pl

+18 521 38 30

Logowanie / Rejestracja

f
Karta Tatrzańska

Obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie

Sprawdź gdzie otrzymasz kartę
Filtruj:
 • spiski dworek

  2

  Spiski Dworek

  Spiski Dworek

  Jurgów 305 34-532 Jurgów


  T: 602 28 68 44

  E: kontakt@spiskidworek.pl


  www.spiskidworek.pl

  Obiekt zlokalizowany w Jurgowie, oferujący wypoczynek w apartamencie dla 7 osób lub komfortowych pokojach (2- i 3- osobowych), wyposażonych w wygodne, hotelowe łóżka. Wszystkie pokoje posiadają łazienki, a w nich kabiny prysznicowe i suszarki do włosów. W każdym pokoju jest telewizor, a w całym obiekcie dostęp do bezpłatnego WiFi. Przed domem znajduje się duży parking. Do wyciągu w Jurgowie jest zaledwie 1,5 km, ok. 2 km do ciepłych basenów w Bukowinie Tatrzańskiej i ok.5 km do term w Białce Tatrzańskiej. Narciarzom oferowana jest wygodna narciarnia, gdzie do każdego pokoju przypisana jest szafka do suszenia butów z ciepłym nawiewem. Z Jurgowa rozciągają się...

Jurgów

 

Jurgów to niewielka miejscowość w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej. Liczy nieco ponad 900 mieszkańców znanych głównie z rękodzieła i sztuki ludowej. Miejscowość położona jest na wysokości ok. 760 m n.p.m., na terenie Polskiego Spisza, w części zwanej Zamagórzem, nad rzeką Białką, niedaleko granicy polsko-słowackiej (dawniej działało tutaj przejście graniczne).

 

 

 

Jurgów to zdecydowanie mieścina turystyczna. Niewątpliwie największym atutem wsi jest jej malownicze położenie w Dolinie Białki, zachwycające tatrzańskie krajobrazy, a także cisza i spokój. Do dnia dzisiejszego przetrwało kilka cennych zabytków. Zdecydowanie najcenniejszymi są: siedemnastowieczny drewniany kościół, dom Jakuba Sołtysa z 1861 roku oraz zespół szałasów pasterskich na Polanie Pod Okólne.

 

 

 

Przez Jurgów przebiega kilka atrakcyjnych, nie oznaczonych szlaków spacerowych między innymi nad rzeką Białką, do Katrynioków, na Uboc, na Łapszankę, na Koziniec Brzegowski. Dzięki położeniu Jurgowa na trochę na uboczu, z dala od zatłoczonych ośrodków wypoczynkowych, jest to idealne miejsce na wypoczynek, dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój podczas odpoczynku, a zarazem przywiązują uwagę do atrakcji znajdujących się w pobliżu oraz ciekawych form spędzania wolnego czasu. Do Tatrzańskiego Parku Narodowego można wejść przez Wierch Poroniec (początek trasy na Rusinową Polanę), niedaleko Polany Zazadnia (początek trasy na Wiktorówki), z Palenicy Białczańskiej około 12 km z Jurgowa. W pobliżu Jurgowa przebiegają również dwa oznaczone szlaki turystyczne: niebieski (Nowa Biała-Przełom Białki-Czarna Góra-Kacwin) oraz czerwony (Bukowina Tatrzańska-Rzepiska-Niedzica-Przełęcz Trzy Kopce w Pieninach). Z Jurgowa warto wybrać się również w Tatry Wysokie i Słowackie.

 

 

 

Na południe od Jurgowa znajduje się Stacja Narciarska Jurgów Ski, która oferuje narciarzom ponad 4 km tras zjazdowych, o różnych stopniach trudności. Znaleźć tutaj można jeden z najtrudniejszych stoków w okolicy Zakopanego. Mieszkańcy mówią, że jeśli ktoś zjedzie z jurgowskiego stoku, to już żaden nie będzie mu straszny. Oprócz czarnej, najtrudniejszej trasy dostępne są tu również trasy o niskim poziomie trudności a także dwie ośle łączki dla osób początkujących.

 

 

 

Na terenie wsi znajduje się również zespół kilkudziesięciu drewnianych szałasów pasterskich, które są bardzo rozpoznawalne dla tego rejonu. Obecnie są to własności prywatne mieszkańców, które posiadają dla nich wartość sentymentalną. Do dnia dzisiejszego funkcjonuje również jurgowski tartak, napędzany kołem wodnym, który przetrwał już niejeden pożar, a do dziś jest w pełni sprawny.

Turysto łap zniżki

Jak to działa

Przyjedź i odbierz bezpłatną kartę tatrzańską

Korzystaj z rabatów i ciesz się wypoczynkiem

obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie