info@kartatatrzanska.pl

+18 521 38 30

Logowanie / Rejestracja

f
Karta Tatrzańska

Obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie

Sprawdź gdzie otrzymasz kartę
Filtruj:
 • daniel ski

  2

  Daniel Ski

  Daniel Ski

  Leśna 12 34-441 Niedzica


  T: 18 26 29 179

  E: daniela0969@gmail.com


  www.danielski.vns.pl

  Daniel Ski to willa położona we wsi Niedzica położonej nad Jeziorem Czorsztyńskim i w dolinie rzeki Niedziczanki na granicy Pienin. Wspaniałe widoki oraz brak zgiełku ulicznego zapewnia gościom ciszę oraz spokojny wypoczynek. W swojej ofercie willa posiada komfortowe pokoje gościnne 2,3 lub 4-osobowe.

Niedzica

 

Niedzica to duża wieś letniskowa ciesząca się dużą popularnością wśród turystów. Położona w niezwykle malowniczej okolicy, u podnóży Pienin Spiskich zachwyca oko każdego odwiedzającego miejscowość turysty. W skutek wielu wydarzeń historycznych wieś była niegdyś obszarem państwa węgierskiego. Jednak od 1920 roku należy do Polski. W przeciągu wieków zmianie ulegała również sama nazwa miejscowości, przyjmowane różne jej odmiany: Nisicz, Nisitz, Nyznecz, Nedecza, Nedeca, Niedzica. Miejscowość obfituje w liczne zabytki, którymi z pewnością może się pochwalić. Odwiedzając tą urokliwą wieś koniecznie trzeba odwiedzić niektóre z nich. Kościół świętego Bartłomieja to z pewnością jeden z tych obiektów, które charakteryzują miejscowość. Wybudowana w XIII wieku świątynia w swoim wnętrzu zawiera liczne elementy nawiązujące do jej patrona. Tryptyk świętego Bartłomieja oraz obraz zawierający scenę jego męczeństwa to elementy, które przykują oko oraz wprawią nas w lekką zadumę. Godnymi uwagi są także organy znajdujące się w kościele, czy też pochodząca z 1410 roku polichromia.

 

 

W niewielkiej odległości od miejscowości położony jest słynny w okolicy zamek. Pochodzący z XIV wieku obiekt to przepiękna średniowieczna budowla, która kryje za sobą kawałek pięknej historii. Do dnia dzisiejszego zamek udało zachować się w nienaruszonym stanie. Jest to najsłynniejszy zabytek Niedzicy, położony nad Jeziorem Czorsztyńskim i Sromowieckim, który systematycznie odwiedzany jest przez wielu turystów. Położenie wśród zbiorników wodnych z pewnością dodaje mu uroku oraz wyjątkowego charakteru. Dużym atutem jest również fakt, iż Jezioro Czorsztyńskie to miejsce, gdzie uprawiać możemy liczne sporty wodne. Znajdziemy tu również wypożyczalnię sprzętów wodnych oraz plażę. Odwiedzając Niedzicę nie możemy zapomnieć o piętrowy spichlerzu z murowaną piwniczką, powstałym w XVIII wieku. Jest to jedyny na Podtatrzu obiekt tego typu, który ma ogromne znaczenie dla mieszkańców regionu, nawiązujący do historii oraz tradycji tego miejsca. Ukształtowanie terenu oraz położenie Niedzicy sprzyja wyprawom górskim, znajdziemy tu liczne szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe oraz piesze. Liczne atrakcje z pewnością zadowolą oraz umilą czas osobom ceniącym sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. W okresie zimowym znajdziemy tu także liczne trasy zjazdowe pozwalające na prawdziwe zimowe szaleństwo. Zielona, bogata w wyjątkową roślinność okolica oraz piękne widoki zapewniają nam niezapomniane doznania. Wymieniając liczne atrakcje, nie możemy zapomnieć o wspomnianym wcześniej Jeziorze Czorsztyńskim, gdzie udać się można na niezapomniany rejs statkiem. Dla najmłodszym proponujemy Park Rozrywki Spiska Kraina, gdzie nasze pociechy bez ograniczeń mogą pogrążyć się w zabawie na tle przepięknych gór. Na zaporze w Niedzicy warto przyjrzeć się wyjątkowemu, przestrzennemu malowidłu, które wprawia nasze oko w niemałe zakłopotanie. Niedzica to doskonale rozwinięta turystycznie miejscowość. Znajdziemy tu liczne obiekty noclegowe, restaurację oraz ogrom atrakcji dla całej rodziny. Jest to idealna destynacja dla tych, którzy poszukują spokojnego wypoczynku, nie koniecznie pozbawionego niesamowitych wrażeń.

Turysto łap zniżki

Jak to działa

Przyjedź i odbierz bezpłatną kartę tatrzańską

Korzystaj z rabatów i ciesz się wypoczynkiem

obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie