Nowa atrakcja - Restauracja Harnaś

Do Karty Tatrzańskiej dołączyła słynna Gospada "Harnaś"!

 

 

Założycielem i budowniczym Gospody był Jan Słowiński, jeden z pierwszych zakopiańskich restauratorów, który swoją działalność rozpoczął w 1903 roku. Dolina Kościeliska już w tamtych czasach była słynnym szlakiem spacerowym, a jej uroda sprawiła, że dolinę odwiedzali wszyscy; zwykli turyści i ludzie wielcy i sławni.

 

W znanej i cenionej Gospodzie częstymi gośćmi byli m.in. Karol Szymanowski i Ludwik Solski. Przyjeżdżali tu również: Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Prezydent Mościcki, a w obecnych czasach gościli tu Prezydent Kwaśniewski, Noblistka Wisława Szymborska, Prof. Władysław Bartoszewski i wielu innych znamienitych gości ze świata polityki, kultury i sztuki.

 

W 1989 roku całkowitą odbudowę Gospody podjął wnuk Jana Słowińskiego - Janusz Dawidek, który od tamtego czasu, od roku 1990 wraz z żoną Magdaleną prowadzi Gospodę Harnaś, w której mieści się restauracja i pokoje gościnne.

 

Restauracja "Harnaś", jak na miejsce z bogatą historią przystało, hołduje tradycji. Kuchnia, jakiej możemy tu skosztować to przede wszystkim regionalne, góralskie smaki, a zatem: jagnięcina, dziczyzna, mięsa w ziołach, rydze na maśle lub marynowane, pstrągi, sery owcze - oscypek i bunc, brusznice, pasztety i ciasta, wino grzane z korzeniami, słynny w Polsce napitek - wino grzane ze spirytusem "Uśmiech Harnasia".

 

Specjalnością Gospody jest m.in:

- kwaśnica z jagnięciną - potrawa jednodaniowa z mięsem jagnięcym, ziemniakami, kapustą kiszoną podawana w kociołku z wypiekanym na miejscu pieczywem,

- pierożki jagnięce podawane z masłem lub w rosole,

- polędwica Harnaś

- polędwica cielęca w górskich ziołach podawana ze smażonymi ziemniakami i brusznicami.

 

W restauracji istnieje możliwość organizacji imprez okolicznościowych, wieczorów sylwestrowych i innych wydarzeń z udziałem kapeli góralskiej lub cygańskiej.

 

Zniżka z Kartą Tatrzańską 10% rabatu


Lokalizacja

Dolina Kościeliska 1

Kościelisko


Kontakt

18 20 70 354

harnas@gospodaharnas.pl

www.harnas.eu

 

 

Nasi partnerzy