Region Podhale: Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to bardzo popularny wśród turystyki górskiej region Podhala, który chętnie odwiedzają miłośnicy spacerów po górach. Jest to miejscowość, która z pewnością charakteryzuje się niezwykle atrakcyjnym położeniem. Tereny górzyste, zapierające dech w piersiach widoki oraz liczne atrakcje, które czekają na turystów w Bukowinie Tatrzańskiej, z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających podróżników. Wieś położona na wysokości ponad 1000 metrów nad poziomem morza stała się obiektem zainteresowania tysiąca turystów. To właśnie Bukowina Tatrzańska może pochwalić się największą różnicą poziomów w Polsce. Na terenie gminy przeważają łąki oraz pastwiska. Nadaje to okolicy swoistego charakteru, zapewniając spokojny, relaksujący wypoczynek w otoczeniu natury. Z pewnością jest to idealne miejsce dla osób ceniących sobie spacery górskie w towarzystwie pięknych widoków. Bukowina Tatrzańska to typowa wieś letniskowa. Dzięki sprawnemu rozwojowi sektora turystycznego stała się istotnym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym w Polsce. Warto zaznaczyć, że prawie 30 % gminy zajmuje Tatrzański Park Narodowy, który z pewnością może pochwalić się bogatą florą oraz fauną. Urodzajność obszaru chętnie przyciąga miłośników leśnych jagód, malin oraz grzybów. Symbolem regionu pozostaje jednak szarotka alpejska oraz dziewięćsił rozłożysty. Odnajdą się tu szczególnie sympatycy pieszych wycieczek. Znajdują się tu zarówno trasy spacerowe, rowerowe jak i szlaki turystyczne. Wieś jest świetną trasą wylotową w stronę słynnego Morskiego Oka, które jest jedną z większych atrakcji przyrodniczych w okolicy.

Jak na miejscowość turystyczną przystało nie zabraknie tu również bogatej oferty noclegowej oraz gastronomicznej. Mieszkańcy Bukowiny w doskonały sposób przygotowani są na przejezdnych gości, chętnie ich też witają. Znajdziemy tu liczne karczmy, gdzie mamy możliwość degustacji typowo regionalnych potraw. W sezonie zimowym miejscowość nabiera wyjątkowego uroku. Popularne są tu konne zaprzęgi. Przejażdżki malowniczymi trasami usłanymi śnieżnym dywanem to atrakcja nie tylko dla najmłodszych. Obcowanie z łonem natury, oddychanie świeżym górskim powietrzem to z pewnością gwarancja udanego wypoczynku.

W sezonie zimowym udostępniane są liczne wyciągi narciarskie. Dzięki temu odnajdzie się tu zarówno doświadczony miłośnik sporów zimowych, jak i początkujące osoby, rozpoczynające swoją przygodę związaną zimowym szaleństwem. Popularną oraz lubianą dyscypliną sportową oprócz jazdy na nartach, czy snowboardzie pozostaje narciarstwo biegowe. Atrakcyjne i odpowiednio przygotowane trasy pozwolą na satysfakcjonującą jazdę w towarzystwie niezapomnianych widoków. Odpowiednio przygotowane stoki narciarskie zapewniają komfort jazdy. Jest to świetna forma spędzania wolnego czasu dla całej rodziny.

Termy Bukovina – www.termabukowina.pl

Każdy, kto odwiedza tą malowniczą wieś koniecznie powinien wstąpić do położonych tutaj basenów termalnych. Termy Bukovina to idealna alternatywa aktywnego spędzania czasu. Znajdziemy tu liczne baseny rekreacyjne i pływackie, które położone są zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Przez to, jest to także świetne rozwiązanie w przypadku niesprzyjającej pogody. Po intensywnym wysiłku zrelaksować oraz odprężyć się można w licznych saunach oraz łaźniach parowych. Chwilę tylko dla siebie znajdziemy również korzystając z relaksujących jacuzzi. Termy Bukovina gwarantują niezapomnianą zabawę dla najmłodszych. Dostępne są tu liczne zjeżdżalnie wodne, które z pewnością pomogą w pozbyciu się nagromadzonej ilości energii przez nasze maluchy. Wszyscy sympatycy aktywnego wypoczynku skorzystać mogą z Aqua Aerobiku, który pozwoli na spalenie nadprogramowych kalorii oraz zapewni pełną satysfakcję. Po tak intensywnym treningu możemy udać się na seanse zapachowe, które dzięki właściwościom olejków eterycznych pozwolą na naturalne oczyszczenie dróg oddechowych, a przy tym jest to idealny sposób na relaks! Termy Bukovina gwarantują świetną zabawę oraz poprawę samopoczucia. Dzięki licznym atrakcjom oraz działaniu leczniczym wód geotermalnych wypoczynek ukoi nasze nerwy oraz powoli odpocząć od codzienności.

Terma Bukovina: www.termabukovina.pl

Drewniana willa w Bukowinie Tatrzańskiej

W Bukowinie Tatrzańskiej nie zabraknie zabytków. Na terenie wsi znaleźć można wiele drewnianych pensjonatów zbudowanych w stylu witkiewiczowskim, sięgających czasów międzywojennych. Jednym z nich jest największy w Polsce drewniany budynek – Dom Ludowy o charakterze kulturalnym. Tutaj odbywają się liczne imprezy ogólnopolskie, jak “Sabałowe Bajaia”, czy “Góralski Karnawał”. Bukowina Tatrzańska jako jedyna w Polsce została przyjęta do Światowej Fundacji Miast Karnawałowych

Bukowina Tatrzański to z pewnością miejsce na wymarzony wypoczynek. Dzięki licznym atrakcjom, wspaniałym widokom oraz bogatym pod względem przyrodniczym terenom możemy w pełni cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami w gronie najbliższych. Warunki sprzyjające aktywności fizycznej oraz miejsca, gdzie odnajdą się Ci nieco bardziej zainteresowani biernym wypoczynkiem, sprawiają iż każdy odnajdzie tu swoje miejsce. Atrakcyjna o każdej porze roku wieś zapewnia ogrom wrażeń przez cały rok.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *