Ekstremalne Podhale

Region Podhale to niepowtarzalne krajobrazy oraz bogata oferta turystyczna słynna na całą Polskę. Zwłaszcza w sezonie zimowym cieszy się on największym zainteresowaniem właśnie ze strony turystów. Liczne stoki narciarskie, termy oraz pyszne, regionalne jedzenie kuszą i przyciągają wszystkich kochających górskie klimaty. Nie da się ukryć, że większość odwiedzających poszykuje spokojnego wypoczynku z bliskością natury lub możliwości wyszalenia się podczas jazdy na nartach. Nie zapominamy jednak również o tych, którzy spragnieni są mocniejszych wrażeń. Ekstremalnych, podnoszącym poziom adrenaliny zajęć nie brakuje! Znajdziemy tu ogrom wrażeń zapewniając sobie niezapomniane wspomnienia. Mieszkańcy Podhala z dużą troską postarali się o to, aby w tym magicznym i wyjątkowym miejscu każdy znalazł coś dla siebie. Dlatego też w dzisiejszym wpisie chciałabym Wam przybliżyć kilka ciekawych propozycji dla osób szukających mocniejszych wrażeń.

Rafting

Rafting

Ogromną popularnością wśród turystów cieszy się rafting. Najpopularniejsze spływy zlokalizowane są w Pieninach nad Przełomem Dunajca. Są to regiony położone zaledwie rzut beretem od Podhala, które z całą pewnością możemy Wam polecić, aby w pełni cieszyć się pełną wrażeń przygodą. Rafting wzdłuż granicy polsko-słowackiej, w towarzystwie pięknych, górskich widoków to nie lada gratka dla turystów. Możemy tu liczyć na niezapomniane wrażenia, które niesie za sobą mocny nurt oraz pojawiające się bystrza. Podczas trasy mamy do czynienia również ze spokojnymi fragmentami trasy, które są świetną okazją do podziwiania malowniczej okolicy i górskich widoków. Podczas spływu pozostajemy pod opieką sternika, który przekazuje nam ciekawe informacje na temat regionu. Organizacją wypraw zajmuje się między innymi Raffting Dunajec (www.rafting-dunajec.pl), który oferuje trasę Sromowce Niżne-Szczawnica o łącznej długości 14 kilometrów. Dwugodzinny spływ z całą pewnością zadowoli każdego fana ekstremalnej przygody.

Paralotniarstwo

Paralotniarz

W Nowym Targu znajdziemy słynny aeroklub, gdzie w skład oferty wchodzą między innymi lot balonem, czy skoki spadochronowe. Nie da się ukryć, że skok z wysokości podnosi poziom adrenaliny. Dlatego też spadochroniarstwo cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W raz z instruktorem będziecie podbijać przestworza, a towarzyszące temu emocje i doznania zostaną z wami na zawsze. To świetna okazja do poznania nowych, niewiarygodnych doznań, których nie da się opisać. Musisz to poczuć! Do najbardziej popularnej formy należą skoki w tandemie, gdzie towarzyszy nam wykwalifikowany instruktor czuwający nas naszym bezpieczeństwem. On również odpowiada za lądowanie.

Dlatego nie czekaj i już dziś dowiedz się więcej na temat tej niesamowitej przygody! Szczegółowe informacje na stronie: www.aeroklub.nowytarg.pl.

Downhill

Rowerzystka w górach

Ekstremalne potrafią być również wycieczki rowerowe. Downhillowa przygoda to z pewnością źródło mocniejszych wrażeń. Jazda na rowerze górskim to jedna z najbardziej ekscytujących form kolarstwa górskiego. Sport cieszy się ogromną popularnością, dlatego też systematycznie zwiększa się liczba fanów downhillu. W regionie znajdziemy wiele ciekawych tras, gdzie możemy wykazać się swoimi umiejętnościami. Przygoda, która na nas czeka z całą pewnością sprosta naszym wymaganiom i usatysfakcjonuje pod względem mocniejszych wrażeń. Pamiętajmy jednak, że sport nie wiąże się jedynie z wyznaczonymi trasami bogatymi w przeszkody. Najczęściej są to również atrakcyjne pod względem krajobrazowym tereny, gdzie możemy zrelaksować się w towarzystwie niepowtarzalnej flory i fauny podhalańskich terenów.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami na stronie Stowarzyszenia Rowerowego Podhala: www.rowerowepodhale.eu.

Quady

Do ekstremalnych atrakcji sportowych na Gubałówce z pewnością możemy również zaliczyć Snowdoo Adventure. Zimą organizuje wyprawy na skuterach śnieżnych, latem jako Quadoo Adventure organizuje wyprawy na quadach w Zakopanem. Wycieczki widokowe to świetna zabawa dla całej rodziny. Niepowtarzalne emocje z pewnością pozostawią za sobą niezapomniane wspomnienia. Piękne krajobrazy towarzyszące wycieczkom zadowolą oko nawet najbardziej wymagających turysty. Snowdoo Adventure & Fun istnieje na rynku już od 2006 roku. Na stronie internetowej: www.snowdoo.pl uzyskacie wszystkie niezbędne informację dotyczące wypadów indywidualnych, jak i grupowych.

Quady

 

Narciarstwo

Narciarz na stoku

Osoby ceniące sobie narciarstwo pośród górskiej scenerii, z dla od ruchliwych wyciągów i zatłoczonych tras wybierają formę ski-alpinizmu. Z pewnością jest to powrót do korzeni narciarstwa, gdzie podziwiać można zapierające dech w piersiach widoki, przeżyć niezapomniane zjazdy wśród dziewiczych podhalańskich terenów. Ski-alpinizm uprawiany jest najczęściej na trasach letnich ścieżek turystycznych Czerwonych Wierchów oraz szczytów otaczających Polanę Chochołowską. Na wiosnę bardzo dużą popularnością pośród narciarzy cieszą się stoki w Dolinie Pięciu Stawów. Dla mniej doświadczonych turystów polecamy wybrać się na jazdę w towarzystwie zawodowych przewodników. Ski-alpinizm to niesamowite przeżycia podczas przejść trudnych i stromych oraz nieprzetartych szlaków, ale również zjazd w śnieżnym puchu.  Mało znana w Polsce dyscyplina sportu przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych. Dyscyplina niosąca za sobą niezapomniane przeżycia to z całą pewnością w pełni satysfakcjonująca forma spędzania czasu. Firma BAGMA EXTREME organizuje wyprawy tourowe, czyli przejścia szlaków na sprzęcie do ski-alpinizmu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie: www.bagmaextreme.pl.

Jak sami widzicie atrakcji pełnych wrażeń nie brakuje. Podczas upragnionego urlopu możemy cieszyć się licznymi ekstremalnymi przyjemnościami, jakie przygotowało nam Podhale. Wybór należy do Was!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *