Czas na narty i deskę!

Sezon zimowy już się rozpoczął, a turystów i fanów zimowych sportów przyciągają najpopularniejsze miejsca na Podhalu. Świetnie przygotowane stoki narciarskie, dobra infrastruktura komunikacyjna oraz duża dostępność obiektów noclegowych sprawia, że u podnóża Tatr co roku w okresie zimowym wiele się dzieje!

Zanim jednak wybierzemy się na stok, warto przygotować się na zimowe szaleństwo. Co raz częściej turyści zapominają, że aktywność fizyczna jaką jest jazda na nartach lub snowboardzie jest dość wymagająca dla naszego organizmu. Przed sezonem wręcz wymagany jest trening całego ciała. Według specjalistów, taki trening przygotowawczy należałoby rozpocząć już na dwa miesiące przed wypadem w góry. Powinien zawierać ćwiczenia wzmacniające konkretne partie mięśni. Dobrymi ćwiczeniami będą brzuszki, przysiady, wykroki, wymachy ramion i nóg oraz ćwiczenia aerobowe. Pierwsze treningi powinny trwać około 20 minut, należy je stopniowo wydłużać, tak by ostatnie treningi trwały godzinę. Takie przygotowanie nie tylko pozwoli spędzić dzień na stoku, ale również ochroni nas przed zakwasami i kontuzjami.

Jeśli fizycznie jesteśmy już przygotowani, kolejnym krokiem jest zadbanie o sprzęt. Trzeba zwrócić uwagę na kask, kijki, buty i oczywiście o narty lub deskę. Nawet nowy sprzęt trzeba odpowiednio przygotować do jazdy. Należy nasmarować i naostrzyć narty lub deskę oraz odpowiednio wyważyć i ustawić wiązania. Można wykonać te czynności samemu, aczkolwiek ja polecam udać się do serwisu, w którym pracują doświadczeni pracownicy. Udając się do punktu, należy poinformować serwisanta gdzie jedziemy na narty i jakie preferujemy style zjazdowe. Jest to o tyle pomocne, by pracownik mógł dobrać odpowiedni smar czy kąt ostrzenia sprzętu. Dobrze przygotowany sprzęt świetnie trzyma się podłoża, lepiej się nim manewruje, a sama jazda dostarcza wiele przyjemności. Po wielkich przygotowaniach nadszedł dzień wyjazdu na stok. W które miejsce najlepiej się udać?

W sezonie zimowym 2017/2018 Karta Tatrzańska poszerzyła swoją ofertę rabatową o zniżki na stoki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Poniżej przedstawiam stoki i ośrodki narciarskie biorące udział w programie, gdzie cała rodzina spędzi niesamowity czas!

Koziniec Ski to stacja narciarska w Czarnej Górze ze wspaniałym widokiem na Tatry Bielskie. Stacja czynna jest codziennie od godziny 9 do 18. Czteroosobowa kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt, dodatkowo znajdziemy tutaj wyciągi orczykowe i wyciąg zaczepowy. Zostały przygotowane trasy o różnym stopniu trudności. Najdłuższa ma 1000 metrów długości i jest oznaczona jako niebieska- czyli dla średnio zaawansowanych. Znajdziemy również trasy trudną (czerwoną) oraz zielone- bardzo łatwe. W kompleksie narciarskim znajduje się także karczma, szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego jak i bawialnia „Stumilowy Las”.

Z Kartą Tatrzańska otrzymasz 20 % rabatu na karnety1-7 -dniowe.

Rusiń-Ski znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej i jest to stok przyjazny rodzinom. Większość tras oznaczonych jest niebieskim kolorem, ale również znajduje się tu trasa czerwona, przygotowana z myślą o tych, którzy lubią szybka jazdę. Na sam szczyt zawiezie nas kolejka 6- osobowa, jak i również mniejsze orczyki. Można skorzystać z oferty szkółki narciarskiej, gdzie pod okiem wykwalifikowanym instruktorów nauczymy się technik lub podszkolimy je. Uzupełnieniem całego ośrodka jest serwis, wypożyczalnia oraz sklep sportowy jak i również karczma serwująca regionalne dania. Bezpłatne, obszerne parkingi oraz świetny dojazd nie sprawiają żadnych kłopotów logistycznych. Co ciekawe Rusiń-Ski znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu na Najlepszą Stację Narciarską Małopolski.

Z Kartą Tatrzańską otrzymasz zniżki: 10% rabatu na bilet ulgowy oraz normalny na zjazdy: 2,4,6- godzinne lub 1,2,3- dniowe oraz 15% rabatu na bilet ulgowy oraz normalny na zjazdy 4,5,6,7- dniowe.

Ski School Jerry to rodzinna firma, która prowadzi wyciąg, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego oraz szkołę narciarstwa i snowboardu. Znajduje się na Gubałówce, 50 metrów od górnej stacji PKL. To idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie spokój oraz świetną zabawę na śniegu. Pod czujnym okiem instruktorów możesz zacząć swoja przygodę z narciarstwem lub doskonalić swoje umiejętności. Obok wyciągu znajdują się liczne karczmy i restauracje.

Z programem rabatowym jakim jest Karta Tatrzańska otrzymasz zniżkę 10% na zjazdy.

Stacja Narciarska Hajduk zaprasza na śnieżną zabawę w Murzasichlu! Znajdują się tutaj trzy stoki o zróżnicowanym stopniu trudności. Każdy ze stoków ma swój własny wyciąg, dzięki temu jest bezpiecznie. W stacji narciarskiej znajduje się bogato wyposażona wypożyczalnie nart i snowboardów oraz akcesoria. Obok wyciągów znajduje się karczma z dużym tarasem widokowym, gdzie przez lunetę możemy podziwiać całą panoramę Tatr. Dodatkowym atutem Hajduk Murzasichle są darmowe ski busy a terenie Murzasichla, które przywożą i odwożą turystów do stacji narciarskiej.

Z Karta Tatrzańską przy wykupie 10 zjazdów, 2 dodatkowe gratis!

W Stacji Narciarskiej Małe Ciche sezon narciarski już otwarty! Stacja oferuje dwie kolejki i cztery orczyki, wszystkie trasy oznaczone są niebieskimi kolorami, idealne warunki dla średnio zaawansowanych narciarzy jak i tych początkujących. W szkółce narciarskiej organizowane są kursy dla dzieci, dorosłych, grupowe oraz snowboardowe. Kompleks narciarski organizuje również zawody. Jeśli nie masz ze sobą sprzętu, możesz go wypożyczyć w trzech wypożyczalniach zlokalizowanych blisko stoku. Jeśli chodzi o strefę gastronomiczną, czeka na Ciebie aż sześć restauracji z wyśmienitymi potrawami regionalnymi i ciepłymi napojami. Dużym atutem jest sala zabaw dla dzieci „Bajlandia”, w której doświadczeni opiekunowie zajmą się Twoją pociechą. To naprawdę duża zaleta, zwłaszcza dla rodziców, których dzieci nie jeżdżą na nartach, a sami mają ochotę poczuć trochę śnieżnego szaleństwa. Pod Stacją Narciarską Małe Ciche znajdują się dwa obszerne parkingi, gdzie można zostawić auto.

Rabat z Kartą Tatrzańską – 5%!

Stacja Narciarska U Steni zlokalizowana jest w Gliczarowie Górnym. Posiada trzy wyciągi narciarskie oraz trzy trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności. Wszystkie trasy są dodatkowo sztucznie naśnieżane, oświetlone i codzienne przygotowywane ratrakiem. Poniżej stacji znajdują się dwa oświetlone parkingi oraz szkoła narciarska i snowboardowa. W wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego znajduje się również serwis. W punkcie gastronomicznym zjemy ciepły i pyszny posiłek.

Rabat, aż 20 % z Kartą Tatrzańską!

Suche Ski u Jędrola oferuje przyjazne stoki o łatwych trasach dla każdego. Znajdują się tu dwa orczyki oraz tor saneczkowy. Stoki są oświetlone dzięki czemu zabawa na śniegu tra aż do wieczora. Wyciągi czynne są codziennie od godziny 9 do 21. Poniżej wyciągu znajduje się punkt gastronomiczny, wypożyczalnia sprzętu oraz toalety.

Karta Tatrzańska oferuje rabaty: skipassy czasowe 2,3,4,6 – godzinne- rabat 20% oraz skipassy całodniowe- rabat 40%!

Wyciąg narciarski Zebra zlokalizowany jest w Białce Tatrzańskiej tuż obok Bani, Kaniówki i Kotelnicy. Na stoku można jeździć do późnych godzin wieczornych ze względu na umieszczone oświetlenie. Codziennie stok przygotowywany jest ratrakami i armatkami śnieżnymi, dzięki czemu sama jazda sprawia wiele radości. Zebra posiada łagodny stok idealny dla początkujących narciarzy i snowboardzistów, którzy zaczynają swoją śnieżna przygodę. Aby podszkolić swoje umiejętności lub nauczyć się od podstaw technik jazdy można skorzystać ze szkółki narciarskiej. Dodatkową atrakcją jest możliwość wypożyczenia skuterów śnieżnych.

Z Kartą Rabatową, przy zakupie 12 zjazdów zapłacisz jak za 10!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *