info@kartatatrzanska.pl

    Biuro 8:00-18:00 pn-pt +48 882 004 724

    +Infolinia 8:00-22:00 7 dni w tygodniu 18 521 38 30

f
Karta Tatrzańska

Obiekty noclegowe, w których

Otrzymasz kartę

bezpłatnie

Sprawdź gdzie otrzymasz kartę
Filtruj:

z

 • gospodarstwo agroturystyczne michniak

  Gospodarstwo Agroturystyczne Michniak

  Gospodarstwo Agroturystyczne Michniak

  Dzianisz 285A 34-514 Dzianisz


  T: +48 501 725 881


  www.agromichniak.pl

  Gospodarstwo Agroturystyczne Michniak oferuje apartamenty usytuowane w małej górskiej miejscowości Dzianisz, 7 km od Zakopanego. Na miejscu można korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu. Pokoje wyposażone są w telewizor, lodówkę i czajnik elektryczny. Gospodarstwo Agroturystyczne Michniak zapewnia usługi całodobowej recepcji oraz sprzęt do grillowania. Dla dzieci przygotowano plac zabaw.Wyciąg narciarski Witów-Ski znajduje się 5 km, a wyciąg narciarski Szymoszkowa - 4 km od obiektu.

z

Dzianisz

 

Dzianisz to urokliwa podhalańska wieś, leżąca w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, należąca do gminy Kościelisko. Początki wsi sięgają roku 1619, kiedy to została założona przez Walentego Pietrzykowskiego. Nazwa wsi wywodzi się z języka wołoskiego i oznacza „rzekę w dolinie”. Miano wsi nie wzięło się przypadkowo, bowiem leży ona nad malowniczym potokiem Dzianiskim. Wieś położona jest na malowniczych i łagodnych wzgórzach, po północnej stronie Pasma Gubałowskiego. Od północy sąsiaduje z Cichem, natomiast od zachodu z Witowem.

 

 

W Dzianiszu znajduje się drewniany kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, którego początki sięgają 1932 roku, jednak zachował styl tradycyjnego kościoła podhalańskiego. Kościół jest prawdziwą chlubą wsi, który stanowi prawdziwą perłę architektoniczną, a jego projekt przygotowany został przez znanego krakowskiego architekta i konserwatora zabytków Bohdana Tretera przy współpracy z zakopiańskim architektem Stefanem Meyerem. Jest to jeden z zabytków, który naprawdę warto zobaczyć! Kościół nawiązuje do tradycyjnych podhalańskich gotyckich drewnianych kościołów. Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, patronki kościoła, znajdujący się w ołtarzu głównym został namalowany przez Adama Witkowskiego. Warte uwagi są również znajdujące się na chórze organy, które pochodzą prawdopodobnie z XVII wieku. W Dzianiszu występuje również przydrożna kapliczka z kamienną figurą św. Barbary. Figura, której fundatorami byli Józef i Barbara Woynarowscy, powstała w 1772 roku.

 

 

Wieś posiada swój urok nie tylko dzięki cennym i pięknym zabytkom, ale również za sprawą góralskich chałup z początków XX wieku i smukłych sylwetek drewnianych dzwonnic. To stąd wywodzą się ludowi artyści, którzy trudnią się rękodziełem artystycznym. W Dzianiszu do dziś pielęgnowane są dawne obyczaje, zwyczaje oraz tradycja związana z muzyką, tańcem i śpiewem. Poznacie i poczujecie tutaj prawdziwy folklor podhalański.

Nad Dzianiszem na wysokości 1025 m n.p.m. wznosi się góra Ostrysz, skąd rozciągają się piękne widoki na Tatry oraz Babią Górę. Na Ostrysz z centrum wsi dojdziecie w zaledwie kilka minut. Warto poświęcić kilka minut by nacieszyć oko zachwycającymi widokami.

 

 

Pomimo tego iż wieś ma charakter rolniczy, to z uwagi na piękne położenie oraz bliskość do wszelkich atrakcji Podhala powstała szeroka baza noclegowa w Dzianiszu. Szczególnym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się Pensjonat Szafran, jest nowo wybudowany obiekte noclegowy w Dzianiszu, o standardzie 3 gwiazdek. Na Gości czekają gustownie i komfortowo urządzone pokoje.

 

 

Noclegi w Dzianiszu polecane są szczególnie osobom szukającym miejsca, w którym mogą odpocząć od codziennego zgiełku i hałasu i jednocześnie cieszyć się górską przyrodą. Dzianisz to również moc atrakcji dla całej rodziny. Do najbliższej, znanej stacji narciarskiej Witów – Ski oraz największych basenów termalnych na Podhalu – Termy Chochołowskie dzieli wyłącznie odległość 3 kilometrów!

Turysto łap zniżki

Jak to działa

Przyjedź i odbierz bezpłatną Kartę Tatrzańską

Korzystaj z rabatów i ciesz się wypoczynkiem

obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie

×