info@kartatatrzanska.pl

+48 882 004 724

+18 521 38 30

f
Karta Tatrzańska

Obiekty noclegowe, w których

Otrzymasz kartę

bezpłatnie

Sprawdź gdzie otrzymasz kartę
Filtruj:

z

z

Gliczarów

 

Gliczarów to jedno z najpiękniej i najwyżej położonych miejscowości na całym Podhalu. To niewielka, malownicza miejscowość w województwie małopolskim, położona niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej, na wysokim wzgórzu. Gliczarów Dolny to starsza, północna część wsi, który położony jest w dolinie Potoku Gliczarowskiego. Młodszą historycznie miejscowością jest Gliczarów Górny, który to nosi miano najwyżej położonej miejscowości na Podhalu, jak i w całej Polsce. Wieś położona jest w połowie odległości pomiędzy Białym Dunajcem- na zachodzie oraz Bukowiną Tatrzańską – na wschodzie. Wieś należy do gminy Biały Dunajec.

Gliczarów to przepiękna miejscowość, która każdego uraczy niepowtarzalnymi widokami oraz czystym powietrzem, ale również jest prawdziwą oazą spokoju. Z gliczarowskich wierchów mogą podziwiać Państwo zdumiewającą panoramę Tatr, pasmo Pienin oraz Beskidy z Babią Górą, a przy tym rozkoszować się urokami życia góralskiej wioski oraz podróżować pomiędzy urokliwymi kapliczkami.

 

 

 

Gliczarów Górny to miejscowość, która dzięki niskiej i rzadkiej zabudowie gwarantuje najpiękniejsze widoki, w otoczeniu ogromnej ilości lasów i łąk, przez co możliwy jest bezpośredni kontakt z otaczającą naturą, co tworzy wspaniałe warunki do odpoczynku oraz czerpania pozytywnej energii. W okolicy znajdziemy wiele ciekawych szlaków turystycznych, które prowadzą do Białki Tatrzańskiej, Poronina, aż do samej Gubałówki. Znajdziemy tutaj również liczne, ciekawe miejsca widokowe jak np. Czarna Góra, gdzie możecie próbować lotów paralotnią, a także Polana Głodówka, z której według wielu, jest najlepszy widok na tatrzańskie szczyty.

 

 

 

Zimą dzięki położeniu miejscowości możemy korzystać z wielu wyciągów narciarskich, które posiadają różne stopnie trudności w związku z czym każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Dla tych którzy poszukują wrażeń podczas zimowego szaleństwa z czystym sumieniem polecamy wyciąg narciarski GliczarówSki, który łączy ze sobą Gliczarów Górny oraz Gliczarów Dolny. Dostępne są tu 3 trasy zjazdowe, o długości 750m, 900m i 1500m. Drugi wyciąg znajdujący się Gliczarowie to "U Steni". Jest to kompleks narciarski, skąd rozpościerają się najpiękniejsze widoki na panoramę Tatr. Znaleźć tu można 3 wyciągi rodzinne, o różnej długości i różnym stopniu trudności, w tym również wyciąg dla najmłodszych fanów narciarstwa. Wyciągi są sztucznie naśnieżane, przygotowywane ratrakiem oraz oświetlone i nagłośnione.

 

 

 

Dzięki temu, iż z Gliczarowa, dzięki jego położeniu roztaczają się najpiękniejsze widoki na panoramę Tatr, jest to z pewnością idealne miejsce na odpoczynek w gronie najbliższych i rodziny. Gliczarów ujmuje swoim urokiem oraz niewątpliwie wspaniałą architekturą, która nawiązuje do tradycyjnego, podhalańskiego budownictwa. Dlatego Gliczarów co raz częściej staje się obiektem noclegowym wśród turystów. Obiektów noclegowych tutaj naprawdę nie brakuje.

 

 

 

Noclegi w Gliczarowie to propozycja szczególnie dla tych, którzy pragną wypoczynku w pięknej i spokojnej mieścinie na Podhalu, z dala od miejskiego zgiełku. W programie Karty Tatrzańskiej biorą udział 2 obiekty noclegowe w Gliczarowie: dom gościnny "U Stanków" oraz pokoje gościnne "U Danuty". Oprócz tego baza noclegowa w Gliczarowie to również wiele innych obiektów noclegowych jak np. pensjonaty, ośrodki wczasowe czy domki. To co również przyciąga tutaj turystów, to tanie noclegi w Gliczarowie, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego na własną kieszeń.

Turysto łap zniżki

Jak to działa

Przyjedź i odbierz bezpłatną Kartę Tatrzańską

Korzystaj z rabatów i ciesz się wypoczynkiem

obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie