info@kartatatrzanska.pl

    Biuro 8:00-18:00 pn-pt +48 882 004 724

    +Infolinia 8:00-22:00 7 dni w tygodniu 18 521 38 30

f
Karta Tatrzańska

Obiekty noclegowe, w których

Otrzymasz kartę

bezpłatnie

Sprawdź gdzie otrzymasz kartę
Filtruj:

z

 • royal kompleks

  14|

  Royal Kompleks

  Royal Kompleks

  Na Banię 10 34-700 Rabka Zdrój


  T: +18 544 73 31

  E: recepcja@royalkompleks.pl


  www.royalkompleks.pl

  Royal Kompleks to ośrodek szkoleniowo- wypoczynkowy położony u podnóża Gorców w Rabce Zdrój, oferujący wczasy rodzinne, pobyty weekendowe, pobyty lecznicze, zielone i białe szkoły oraz pobyty dopasowane do indywidualnych oczekiwań gości. To wymarzone miejsce dla osób poszukujących wypoczynku w ciszy, w komfortowych warunkach i w uzdrowiskowym klimacie. Do dyspozycji gości oddano 46 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2-, 3-, 4-osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki z pełnym węzłem sanitarnym, telewizję cyfrową oraz dostęp do Internetu. W ośrodku ponadto znajduje się w pełni wyposażona sala konferencyjna, która może pomieścić 40 osób. Obiekt...

z

Rabka Zdrój

Rabka-Zdrój, potocznie Rabka to uzdrowiskowa miejscowość w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, u zbiegu dwóch ważnych szlaków komunikacyjnych z Krakowa do Zakopanego i z Bielska-Białej do Nowego Sącza. Miejscowość położona jest w malowniczej Kotlinie Rabczańskiej, którą tworzą wpadające do rzeki Raby potoki Poniczanka i Słonka, u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego, na wysokości 500-600 m n.p.m. Gmina Rabka-Zdrój oprócz miast obejmuje również trzy sołectwa: Chabówkę, Ponice i Rdzawkę. Są niewielkie miejscowości, które warto odwiedzić ze względu na piękne położenie, atrakcje turystyczne, bogatą przyrodę oraz ciekawą kulturę regionalną.

 

Historia Rabki sięga aż XIII wieku, która związana jest bezpośrednio z występującymi tutaj źródłami solnymi, kiedy to wojewoda krakowski, wydał upoważnienie klasztorowi Cystersów ze Szczyrzyca do przeprowadzenia akcji osadniczej i wykorzystania soli na potrzeby własne klasztoru. Po raz pierwszy, nazwa miejscowości została wymieniona w dokumencie Bolesława Wstydliwego z 1254 roku, w którym potwierdzono posiadanie powyższych ziem przez Cystersów.

 

Rabka-Zdrój to jedno z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk dla dzieci i dorosłych, którego największym bogactwem są zasoby wód mineralnych, korzystny dla zdrowia mikroklimat, a także walory krajobrazowo-turystyczne. Całe miasto posiada doskonałe warunki do leczenia uzdrowiskowego i wypoczynku, a także wspaniałe i zachwycające widoki na górskie krajobrazy oraz tereny, które umożliwiają aktywy wypoczynek, zarówno latem, jak i zimą. Z uwagi na położenie miasta w górskiej kotlinie, która zapewnia osłonę od silnych wiatrów, a także dzięki korzystnemu stopniu nasłonecznienia i niewielkim opadom deszczu, a w głównej mierze ze względu na dobre warunki solarne i brak nadmiernych upałów oraz ostrych zim, możliwe jest prowadzenie leczenia klimatycznego przez okres całego roku.

 

Bogactwem naturalnym Rabki są solanki chlorkowo-sodkowo-jodkowe, które wykorzystywane są podczas kuracji pitnych, kąpielowych oraz wziewnych. Tutejsze uzdrowisko zostało uruchomione w 1864 roku i do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zaufaniem wśród odwiedzających. Podstawowy profil leczenia uzdrowiska to głównie choroby układu oddechowego, krążenia, niedokrwistości, choroby alergiczne, astma oskrzelowa, skaza wysiękowa, cukrzyca, reumatyzm, choroby przemiany materii, nerwice W znajdującym się tutaj Parku Zdrojowym, niedaleko od źródła „Helena”, powstała jedyna w całej Małopolsce – ogólnodostępna tężnia solankowa oraz pijalnia wód mineralnych.

 

Obok głównej funkcji uzdrowiskowej w Rabce występuje również bardzo dobrze rozwinięta turystyka, dzięki położeniu u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego, w związku z czym jest to doskonały punkt wyjścia na górskie wycieczki. Przez całe miasto i w jego najbliższej okolicy przechodzi wiele szlaków turystycznych. Zimą, miłośnicy zimowego szaleństwa mogą skorzystać z doskonale przygotowanych stoków do narciarstwa zjazdowego. Ogromną popularnością cieszy się również tutejszy Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland, gdzie na najmłodszych, jak i dorosłych czekają różne atrakcje, np.: gokarty, karuzele, kolejka górska, koło młyńskie i wiele innych.

Turysto łap zniżki

Jak to działa

Przyjedź i odbierz bezpłatną Kartę Tatrzańską

Korzystaj z rabatów i ciesz się wypoczynkiem

obiekty noclegowe gdzie

Otrzymasz kartę

bezpłatnie

×